Вшанування пам’яті безвинно замучених голодомором та політичними репресіями людей

Previous Image
Next Image

У Військово-морському ліцеї відбувся захід “Вшанування пам’яті безвинно замучених голодомором та політичними репресіями людей”.

Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня…

За даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат в Україні від Голодомору становить 3 мільйони 941 тисяча осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб. Але це не остаточна кількість, дослідження ще продовжуються.

До вбивства людей голодом у мільйонних масштабах безпосередньо привела спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування в українських селян представниками тоталітарної радянської влади.

Це був свідомий і цілеспрямований терор голодом, розрахований на придушення опору українців проти комуністичної влади і фізичного знищення українських селян. При цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі України, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону.

А за «Законом про п’ять колосків» голодуючих людей карали розстрілом навіть за спробу зірвати декілька колосків пшениці з колгоспного поля. Фактично людям було заборонено володіння їжею.

Вшанування пам’яті  безвинно замучених голодомором людей підготувала завідуюча клубом Куриленко Анастасія. На протязі всього заходу була неймовірна тишина. На полотні екрану один за одним мінялися картини того страшного голодного часу. Діти з широко відкритими очима дивилися на своїх однолітків 1932 року і просто мовчали…На завершення заходу запалили свічки і вшанування пам’яті завершилося хвилиною мовчання.  Ліцеїсти повиині знати історію свого народу…